+420 604203010
Podpora
 Detail Zpět

Snadné zakládání trávníků

Modré stroje pro údržbu zelených ploch

Univerzální kloubové nakladače MultiOne v nepřehlédnutelných modrých dresech z produkce italské společnosti CSF jsou v České republice hodnotnými partnery mnoha uživatelů. Jejich výhradním dovozcem je od loňského roku firma P & L, s. r. o, s více než pětadvaceti lety zkušeností s prodejem a servisem techniky především pro zemědělství a komunální sektor. Podívejme se na tyto stroje podrobněji, a to s důrazem na novinky a využití nakladačů při ošetřování zelených ploch.

Výrobní společnost CSF s více než třicetiletými zkušenostmi představila na sklonku minulého roku zcela nové řady své techniky. Změny lze vypozorovat nejen zvenčí, ale i zevnitř. Nakladače MultiOne doznaly inovativní design a jejich nové komponenty pocházejí od špičkových světových výrobců. Navíc je nově vyvinuté rámy posouvají o úroveň výše oproti konkurenci.

Jak jsme se informovali u společnosti P & L, v těchto dnech očekává dodávku devíti zbrusu nových modelů nakladačů MultiOne, které budou sloužit jako předváděcí stroje pro zájemce z České republiky. K vidění budou i na brněnské výstavě Techagro 2016 (3. – 7. dubna 2016) v expozici společnosti P & L v pavilonu B.

Novinky letem světem

Podívejme se nyní v krátkosti na základní charakteristiky jednotlivých novinek nakladačů MultiOne.

Řada 6: ve své třídě se jedná o zcela výjimečný model, jehož rozměry jsou v porovnání s nosností neuvěřitelně malé.

Řada 7 ztělesňuje ideální kombinaci síly, rychlosti a hbitosti. Výkonný motor a pístové hydromotory dodávají strojům velkou rychlost a tlačnou sílu. Nový rám a teleskopický výložník zaručují vysokou nosnost a obratnost.

Řada 8 je jednoznačným řešením na trhu kloubových mininakladačů pro ty uživatele, kteří potřebují vysoký točivý moment a rychlost.

Řada 9 představuje nejlepší kloubové mininakladače na trhu z hlediska poměru nosnost : hmotnost. Byla vyvinuta z nejvyšší řady GT. Spolu s novým rámem a designem se z ní stává špička ve své třídě.

Řada 10 se vyznačuje působivou nosností 2700 kg, neuvěřitelnou rychlostí a vynikající tlačnou sílou.

Argumenty pro

Jedním z mnoha druhů činností, pro něž jsou kromě jiného určeny univerzální kloubové nakladače MultiOne, je právě již zmíněná komplexní péče o zelené plochy. Využít lze širokou nabídku adaptérů pro zakládání trávníků, přes péči o ně, až po samotné sečení se sběrem nebo mulčování.

Díky pestré nabídce adaptérů na provzdušňování, mulčování a sečení mají téměř neomezené možnosti a jejich malé rozměry je „pouštějí“ prakticky kamkoliv. Teleskopický výložník dostanete nářadí i do nepřístupných míst.

Další výhodou je jednoduchá ovladatelnost; multifunkční joystik zajišťuje snadné a přesné ovládání výložníku pouze jednou rukou. Hydraulický pohon poskytuje špičkové výkony. Především díky teleskopickému výložníku a jednoduchému ovládání se práce stává snadnou i v těch nejtěžších podmínkách.

Je třeba zmínit, že společnost MultiOne si většinu svých adaptérů vyrábí sama, čímž výrazně zvyšuje kvalitu jednotlivých komponentů, aby co nejlépe vyhovovaly požadavkům nejnáročnějších zákazníků. Kvalitu a dlouhou životnost výrobků zajišťuje také robotická výroba.

Příprava podkladu

Při zakládání trávníku je důležité pečlivě a dobře připravit podklad. Půda musí být kromě jiného kvalitně hloubkově zpracovaná. K tomu je určen robustní čelně nesený a hydraulicky poháněný zakladač trávníků MultiOne. Slouží pro odstranění kamenů a nežádoucí vegetace z plochy. Rotor se pohybuje směrem zdola nahoru a vyhazuje kameny, zeminu a vegetaci proti třídící mřížce umístěné za ním (obr. 1). Komponenty, které mřížkou neprojdou, zůstávají ležet v řádku.

Pracovní hloubka travního zakladače je od 0 do 15 cm, šířka záběru od 100 do 135 cm. Adaptér je možné osadit zásobníkem na přísev travního semene (obr. 1) přímo do připraveného podkladu, což šetří čas.

Pokud je půda příliš tvrdá nebo jílovitá, plná kamení nebo kořenů, je důležité použít před samotným zakládáním trávníku rozrušovač (obr. 2) určený k narušení půdní struktury a vytažení velkých kamenů nebo kořenů z hloubky až 30 cm. Předejde se tím nadměrnému opotřebení zakladače trávníků a prodlouží se tak jeho životnost.

Žací adaptéry

Čelní mulčovač je určený pro sekání v přímém směru a je k dostání se šířkami záběru 105, 125 nebo 150 cm.

Stranový mulčovač je novinka vhodná pro údržbu okolí komunikací, menších strání a mezí. Spojuje v sobě výhody příkopového a čelního mulčovače. Úhel mulčovacího válce se pohybuje v rozmezí 90° až -45°, stranový dosah adaptéru je až 2230 mm.

Příkopový mulčovač je vhodný na údržbu těžko dostupných míst jako jsou dlouhé stráně a hluboké strouhy. Rameno dosáhne do úctyhodné vzdálenosti 3350 mm a výšky téměř čtyř metrů.

Travní sekačka s možností mulčování je ideální pro jemné sečení rozlehlých ploch, například rafů golfových hřišť. Třínožové žací ústrojí zaručuje kvalitní střih. Výšku sečení lze nastavit a speciální plovoucí rám kopíruje terén. K sekačce lze dokoupit mulčovací sadu, která zajistí takřka neviditelné rozmělnění materiálu. Je k dispozici ve čtyřech šířkách záběru: 100, 130, 150 a 180 cm.

Sekačka Tornado, určená k profesionální údržbě zeleně, zvládne perfektně suchou i mokrou trávu. Je možné si vybrat ze dvou šíří záběru: 120 nebo 150 cm. Speciální systém šnekového dopravníku vyzvedává posekanou hmotu do zásobníku, jehož obsah se pak pohodlně vysype například do kontejneru. Patentovaný systém CSF omezuje hlučnost i prašnost při práci.

Provzdušňovače

Speciálně uzpůsobené hroty hrotového provzdušňovače zajistí, aby se živiny, vzduch a voda dostaly ke kořenům. Tento adaptér je ideální pro písčité nebo jílovité půdy.

Jádrový provzdušňovač odstraňuje z trávníku části půdy a vytváří otvory, které zůstávají otevřené po dlouhou dobu. Je předurčen pro těžké půdy, které se „odlehčí“, což prospívá růstu a zdraví trávníku.

01.03.2016, 11:00:31
KONTAKTUJTE NÁS
Michal Prokop
Okrouhla 98
Nový Bor
473 01
IČO: 67846564
+420 604203010
michal.prokop@nakladace-multione.cz
Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona nezapsaná v obchodním rejstříku.
NAPIŠTE NÁM
ODEBÍREJTE OD NÁS NOVINKY
Zanechte nám zde vaši mailovou adresu a my vás budeme pravidelně informovat o novinkách.
2015 © copyright all rights reserved leorond